Kontakty

Motivací projektu je vytvořit v Plzni skutečně fungující mezioborový prostor, jenž nabídne umělcům i návštěvníkům zázemí a programovou kvalitu.

Industriální prostor bývalé papírny na Slovanech se nachází zhruba 15 minut chůze z centra města oblíbenou vycházkovou trasou proti proudu řeky Radbuzy. Toto místo s atraktivním zevnějškem zachovalé cihlové továrny nabízí více než 3000m² otevřeného prostoru, v němž své místo nalezne galerie současného výtvarného umění, sál pro hudební produkci, koncerty, firemní akce, taneční sál vedený mladými plzeňskými tanečníky. V přízemí situované Café Papírna svým hostům přináší stylovou možnost občerstvení s důrazem na kvalitu a původ sortimentu.

Tým stojící za tímto projektem se zformoval z mladých aktivních lidí různých kreativních oborů, kteří mají v dané problematice praktické zkušenosti a chtějí bez pasivního vyčkávání přispět k tomu, aby se Plzeň po kulturní stránce co nejvíce rozvíjela.

Naším cílem není konkurovat obdobným aktivitám, ale spíše co nejvíce pomoci ke skutečnému využití doposud dřímajcího kulturního potenciálu západočeské metropole.

Kulturní aktivity Papírny jsou realizovány i díky laskavé podpoře města Plzně, Excelent - Plzeňský Prazdroj.

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.