Výstava Zikmund 100

Výstava Zikmund 100

Na konci loňského roku ukončili mladí plzeňští cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek téměř devítiměsíční cestu, při které se vydali po stopách legendární dvojice českých cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Ti v letech 1959–1964 projeli ve vozech Tatra 805 Blízký východ, Indii, Nepál, Sumatru, Japonsko a asijskou část někdejšího Sovětského svazu. 

Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek se z Plzně vydali 3. dubna 2018. Procestovali 32 zemí a urazili téměř 130 000 kilometrů. Cestu plánovali rok a trasu si připravovali ve spolupráci s Národním technickým muzeem v Praze, Muzeem jihovýchodní Moravy ve Zlíně a také s panem Miroslavem Zikmundem, který jim pomohl osobně vybrat více než 120 fotografií ze své cesty. Mladí cestovatelé se svým štábem hledali místa, odkud fotili Hanzelka a Zikmund, a snažili se s odstupem více než půlstoletí vytvořit snímky se stejnou kompozicí. Nejen srovnání těchto dvou časově vzdálených fotografií je záměrem výstavy, která putování Sochy a Vaňourka dokumentuje a která začíná v Papírně Plzeň 17. února, den po stých narozeninách Miroslava Zikmunda.

To nejzajímavější ale nabídne koncept "5 smyslů", který umožní ochutnat, přivonět si, osahat, poslechnout a uvidět zajímavosti z pěti různých oblastí EurAsie jako je Blízký východ, Indický subkontinet, JV Asie, Japonsko a Sovětský svaz. Každý týden jiná oblast. Výstava fotografií zůstává zachována.

Výstava nyní mimo prostory Papírny.

Výstava se koná za laskavé podpory ->

 

 

Info

honza@z100.cz

Honza Andrle - production koordinator

tel: +420 737 051 912

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.