Beverage

Beverage

21. 2. 2020 start: 14.00 Café Papírna vstup:

Veškeré whisky, whiskey můžete přechutnat tento večer za minimální ceny. Cokoliv jste se báli ochutnat. Zážitek na celý večer.

 

Široká nabídka z ČR, Japonska, Irska a další. Ať víte, že život je o chutích..

 

Jameson - 40% cena 40 kč Irsko
 
Světoznámá irská whiskey, vyráběna smícháním silné kotlíkové whiskey ze sladovaného i nesladovaného ječmene s nejjemnější obilnou whiskey, třikrát destilovaná, zrající v sudech z USA a Španělska. 

Jameson Cooper´s Croze 43% cena 70 Irsko
 
Ger Buckly je už pátou generací bednářů. Stejně jako jeho pradědové, i on den co den ručně vyrábí a opravuje sudy, ve kterých zrají parádní whisky Jameson. A protože si jeho znalostí a zručnosti v palírně váží, má teď i svou vlastní láhev. The Cooper's Croze. Blend dubové chuti z dubových sudů, vanilková nasládlost ze sudů po bourbonu a ovocná stopa sudů po sherry.  
 
Jack Daniel‘s Original 40% cena 35 USA
 
Palírna se 150-ti letou historií a nejstarší registrovaná destilérka v USA z města Lynchburg v Tennessee. Vyráběno z žita, kukuřice a ječmenného sladu. Destilát filtrován přes třímetrovou vrstvu uhlí z Javoru.Zraje na dubových sudech.
 
Talisker 10y - Scotch Single Malt 45,8 % cena 60 Skotsko
 
Výborný příklad typické ostrovní sladové whisky - má nasládlé aroma mořských řas s plně kořeněným charakterem a ostrou rašelinovou příchutí. Talisker je jedinou palírnou na ostrově Skye při severozápedním pobřeží Skotska. Whisky z destilky založené v roce 1830 proslavil později v 19. století spisovatel Robert Louis Stevenson, který ji označil za - krále nápojů. Byla základní součástí vybavení britské armády v Indii v 19, století. 

Highland Park 12yo - Scotch Single Malt 40%  cena 50,- Skotsko

Palírna se pyšní hrdým označením nejsevernější palírna Skotska. Historie palírny sahá až do roku 1798, kdy ji založil David Robertson a stojí na místě někdejší ilegální palírny, kterou spravoval Magnus Eunson, místní kazatel. Ukrýval whisky v několika chytře vybraných skrýších, a tak se mu dařilo unikat daňovým úředníkům. Často ji prý schovával v kostele, či v rakvích.  

Kamiki, Blended Malt Whisky 48% cena 100,- Japonsko
 
Oceňovaná japonská whisky zrající v japonských cedrových sudech. Pro dosažení optimálního složení bylo použito několik prvotřídních whisky z Japonska a dalších vybraných destinací. Díky tomu bylo dosaženo jedinečného stylu, který je podržen zráním v japonských cedrových sudech je tato whisky celosvětově oceňována.  

Kura, Pure Malt Whisky / Japonsko Okinawa 46% cena 100 Japonsko
 
Japonská whisky z Helios Distillery v Okinawě. Vyrobená ze sladového ječmene, směs 18leté stařené whisky.  

Kura, Rum Cask Blended Malt Whisky 46% cena 100 Japonsko
 
Japonská whisky z Helios Distillery v Okinawě. Jedinečná whisky, která zrála v sudu po japonském rumu.  

Ballantine´s 12yo Scotch whisky 40% cena 50 Skotsko
 
Skotská whisky Ballantine’s patří mezi nejprodávanější whisky v Evropě. V každé lahvi se snoubí čtyřicet různých vyzrálých whisky ze všech koutů Skotské vysočiny. Ty jsou citlivě sladěny do nezaměnitelné, komplexní, bohaté a jemné chuti. Chuť této whisky je lehce nasládlá, dýmová a velmi lahodná, vynikne proto nejlépe čistá. Konzumovat ji lze s ledem nebo bez či jako součást long drinku, například s colou.  

Martin´s Barell single malt 43,3 % cena 50 ČR
 
3-letá whisky vzniká ze sladinky, která je vyrobena z českého nakuřovaného sladu a vody z artézských studní. Pokud bychom destilát nedali do sudu bude se jednat o new make, který již na trhu je v podobě produktu B.Barrel a je tedy základem whisky M.Barrel. Pro vznik whisky musí tento destilát minimálně další 3 roky odpočívat v Zámecké palírně Blatná v sudech pod dohledem mistra destilatéra Václava Šitnera. A proč právě Martin´s? Whisky jsme věnovali právě několika Martinům, kteří nejvíce ovlivnili vznik tohoto unikátního produktu.  
 

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.