Společenská

Společenská

21. 3. 2020 start: 14.00 Café Papírna vstup: Zdarma

Sobotní večer nabídneme průřez kvalitními vzorky vína z naší nabídky. Česká a německá. Ty nejkvalitnější vína s autentickými chutěmi z dané oblasti. Vše za nejnižší ceny, co umíme. Jde o to přeci v životě ochutnat co nejvíce. 

NĚMECKO - RIESLING 
 
Německá vína vždy patřila mezi ta nejvyhledávanější a nejkvalitnější na světě. Německým 100 000 hektarů vinohradů, situovaným převážně v „západním“ Německu, kraluje odrůda Riesling (Ryzlink rýnský). Vína z ní bývají považována za etalon a jsou napodobována vinaři po celém světě.  Pozornosti by neměly uniknout oblasti jako Mosel, Rheingau či Pfalz.  (toto nejakym mensim pismem)
 
Vinařství Viermorgenhof - MOSEL
 
Nejvýznamnější vinařská oblast v Německu. Velmi strmé břidlicové svahy obklopují řeky Mosel, Saar a Ruwer a hrozny tak mohou dozrávat i díky slunečnímu záření, jež se od hladiny řek odráží. Klasickým stylem vín jsou polosuchá až polosladká vína s perfektně vyváženým poměrem cukrů a kyselin, takže si víno zachovává svou svěžest.(toto nejakym mensim pismem)
 
Riesling Kabinet Trocken 0,75l za 300 kč
Riesling Spätlese - Kinheimer Rosenberg 0,75l za 350 kč
 
Vinařství Meyer - PFALZ
 
Druhý největší vinařský region Německa leží nedaleko hranic s Francií, 80 km na sever od Alsaska. Je ohraničen pohořím Haardt, jež celou oblast chrání před chladnými severními větry. Díky tomu je Pfalz zároveň i nejsušší a nejslunnější oblastí Německa s průměrnou roční teplotou 11 °C.  (toto nejakym mensim pismem)
 
Muskateller 0,75l za 300 kč
Buntsandstein Trocken 0,75l za 350 kč
 
Česká republika
 
Vinařství Petr Kočařík
 
Malé rodinné vinařství z Čejkovic. Hospodaří na necelých 2 hektarech vlastních vinohradů, ze kterých v závislosti na ročníku vyrábí 5000 - 10000 lahví vína. ročně. Vína přirozená s jejich terroir, čili s odrazem místa a průběhu počasí. Půda pouze v režimu ekologického zemědělství, bez herbicidů. Vína kvasí spontánně, poté leží na kalech 12 měsíců v dubových sudech.
 
Tramín - suchý, aromatický, kořeněný - 0,75l - 300,-
Hibernal - suchý, intenzivní - 0,75l - 300,-
Pinot Noir - suché, strukturované - 0,75l - 350,-
 
Vinařství Jakub Novák
 
První oficiální ročník z roku 2012, přesto velice osobitá, komplexní vína ze Znojemska. Necelé dva hektary vinic na horninách dyjského masivu obhospodařuje s pomocí rodiny. Kromě minimum síry se do vín nepřidávají žádná aditiva, žádné systémové postřiky. Většina produkce spotřebují nejlepší české restaurace, i v New Yorku, Kodani, Amsterdamu, Londýně.
 
Veltlínské zelené - suché, lehká mineralita - 0,75l - 350,-

 

 

Používáním těchto webových stránek souhlasíte s využitím souborů cookie.