top of page

Naší hybnou silou je utvářet v Plzni skutečně fungující mezioborový prostor, který nabídne umělcům i návštěvníkům jak kvalitní zázemí, tak i programovou kvalitu -  a to se nám daří. Za posledních více než deset let jsme ušli pořádný kus cesty - a pokračujeme dál. Každý dosažený cíl se stává prvním krokem cesty nové. Projděme se tedy spolu.

 

Industriální prostor bývalé papírny na Slovanech se nachází zhruba 15 minut chůze z centra města oblíbenou vycházkovou trasou proti proudu řeky Radbuzy. Toto místo s atraktivním zevnějškem zachovalé cihlové továrny nabízí více než 4000 m² otevřeného prostoru. V přízemí situované Café Papírna svým hostům přináší stylovou možnost občerstvení. Zakládáme si zde na servisu, kvalitě i původu sortimentu. Vedle kavárny sídlí velkorysý prostor umělecké galerie. V patře budovy se nachází multifunkční hala určená převážně pro koncerty, výstavy a firemní akce. Na ni navazuje taneční sál, foto-video ateliér a prostory hudebních zkušeben.

Za Papírnou stojí tým schopných a nadšených lidí, kteří se rozhodli dělat věci nezávisle, kvalitně a po svém. Prostor bývalé Papírny má vlastní tvář, která je nám zdrojem inspirace, pracujeme s ní a přenášíme ji do moderní doby. Jednotlivé hmotné, sociální i kulturní prvky propojujeme do pestré a celistvé mozaiky, ve které však zůstává zachována svébytnost a jedinečnost součástí.

O nás →

bottom of page